Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wilth Ahwa

11. 12. 2010

Je to již několik let, co jsme s pár kamarády brouzdali ve fantazii ve starých dobách po březích řeky Vltavy. Z našeho fantazírování nakonec vznikla kniha, která letos vyšla.

V knize Wilth Ahwa najdete sedm příběhů z několika historických období naší vlasti, včetně legend, pověstí a pověr.

Vše začíná na Vyšehradské skále, právě na tomto místě v korytu řeky se našel zdobený meč, dnes jeho zlomky můžete vidět v Národním muzeu. V prvním příběhu poodhalíte historii tohoto meče a dočtete se, jak se vlastně do Vltavy dostal. V dalších příbězích budete postupně procházet okolo Zvíkovské skály, dostanete se k prameni Vltavy, budete projíždět okolo Závisti, několikrát vystoupáte či vyjedete na vrcholek Hradčan, zabloudíte v mokřinách na soutoku Vltavy a Malše, či se budete prodírat houštinami ve Vltavském kaňonu na rozmezí skal a hlubokých tůní. Po vašem boku budou kráčet prastaří hrdinové - Keltové, Markomani, Římané, Doudlebové,… Setkáte se se skutečnými postavami našich dějin - s germánským vládcem Marobudem, s Bořivojem a Ludmilou, ti všichni kdysi chodili po Vltavských březích. V temných lesích lemujících řeku můžete narazit i na temné síly - pohanskou čarodějnici nebo prokletého vyhnance, který se mění ve zvíře. Knihou se line vlnka osudu řeky Vltavy.

Kniha snad pro Vás bude příjemným nahlednutím do historie a fantazie.

Předmluvu sepsal Ondřej Chvojka, archeolog Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Součástí knihy je fotopříloha - vybraná zákoutí řeky z mého fotoarchivu a místa, kde se odehrává děj knihy.

 

wilth_ahwa.jpg

 

Ukázku z knihy najdete na stránkách nakladatelství zonerpress.cz/kniha/zoner-fantazie/wilth-ahwa

9.6.2010 proběhla v pražském Neoluxoru na Václavském náměstí beseda se všemi autory, za účasti jednoho římského legionáře, dívky keltského etnika a družiníka svatého Václava. Fotografie najdete zde: www.facebook.com/album.php

23.-24.7.2010 jsme nejprve uspořádali autogramiádu v Českých Budějovicích v knihkupectví Na konci vesmíru, následně jsme se vydali knihu pokřtít k pramenům Vltavy na Šumavu. Fotografie najdete na: www.facebook.com/album.php

25.11.2010 proběhla v Dobrém ránu na ČT1 beseda o knize s trojicí autorů, můžete jí shlédnout ve dvou částech v archivu České televize:

1.část www.ceskatelevize.cz/porady/10274470705-dobre-rano/310292320120115/

2.část www.ceskatelevize.cz/porady/10274470705-dobre-rano/310292320120115/

 

 

Náhledy fotografií ze složky Vltava


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář